امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل ترافیک و تردد در شهر های ما چرا حل نمی شود؟
(۱۳۹۲-۴-۱۱، ۱۲:۰۵ صبح)rahmaninezhad نوشته است: میگن: خشت اول گرنهد معمار کج ....
به نظرمن مشکل حمل و نقل به ریشه های برنامه ریزی برمیگرده. زمانی که شهرها تازه در حال رشد بودن و یک برنامه جامعی رو دنبال نمی کردن. همچنین بی برنامگی و رشد بدون برنامه شهرها یا اگه برنامه ای هم وجود داشته سنتی و کهنه بوده و برای اینکه این مشکا رو از سر خود باز کنن پیاده کردن و به افق دراز مدت هیچ فکری نمیکنن. درسته که داره حمل و نقلتوسعه پیدا میکنه ولی در عوض اون جمعیت شهرها هم افزایش پیدا میکنه که انگار باز هم سر جای اولمون هستیم. یه برنامه ریز باید چند بعدی به موضوع نگاه کنه اگه بخاد حمل و نقلرو توسعه بده باید پیش بینی جمعیت کنه و آثار اجتماعی اونو بررسی کنه و بعد اقدام کنه ولی متاسفانه نه تو این کارا مدیریتی صورت میگیره و فقط برای حل مشکل کوتاه مدت کارا هست و مشکلی به مشکلات آیندگان اضافه کردن و بدون نگاه به حفظ محیط زیست و توسعه پایدار. من در عجبم که آیندگان با چی برسرشون میاد اگه همین روند پیش بره و مایه تاسف

منم بااین دوستمون موافقم ،خود من توی شهرکوچیک زندگی میکنم با جمعیت صدهزار نفر اما جالبه بدونید که شهر رو به گسترشیه از وقتی که یادم بوده روند شهرماهمین بوده چون اشخاصی که در تصدی پست ها براومدند افرادی اند که نه براساس کارآمدی و لیاقت بلکه صرفا ً چون سالهاست توی شهرداری هستند نظرشون میچربه و جز نزدیک عید نوروز که جلسات شورای ترافیک برگزار میشه فعالیت چندانی نمیبینم اونم فقط میرندو صورتجلسه تنظیم میکنند افراد شرکت کننده افکارشون عوض نمیشه و برنامه ریزی اصولی شرکت نمیکنند متاسفانه هدف اینجا برگزاری تعداد بیشتر جلساته که هیچ بازدهی نداره ....و مدیرخدمات شهری شخصیه که تازه داره تحصیلاتشو توی زراعت ادامه میده....
آخرین ارسال های من :

راه در جهان یکیست و آن راه ، راستی ست.
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN

پیام‌های داخل این موضوع
RE: مشکل ترافیک و تردد در شهر های ما چرا حل نمی شود؟ - توسط khansa - ۱۳۹۲-۴-۱۲، ۰۷:۰۰ صبح

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بحث در مورد پیاده رو و پیاده راه 0RKIDEH 15 14,895 ۱۳۹۴-۱۱-۲۳، ۱۰:۲۸ عصر
آخرین ارسال: fatemeh.mirafttahi10
  میزگرد علمی 1: باغ شهر omid vakili 44 27,450 ۱۳۹۴-۴-۲۱، ۰۷:۱۱ عصر
آخرین ارسال: سمانه موسوی
  اگر به عنوان شهردار شهر محل زندگی خود انتخاب شوید، شهر را چگونه شهرداری می کنید؟ alireza 0 688 ۱۳۹۴-۴-۱۰، ۱۲:۳۲ عصر
آخرین ارسال: alireza
  پیشنهادی برای مترو تهران کرج ؟ چ مشکلاتی داره و چ راهکارایی میشه براش در نظر گرفت؟ alireza 0 1,865 ۱۳۹۳-۱۰-۳۰، ۰۹:۲۵ عصر
آخرین ارسال: alireza
Exclamation نطرتون درمورد پارک بانوان چیست؟ چرا؟ mojtaba1992 7 5,040 ۱۳۹۳-۵-۱۹، ۰۴:۱۶ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  میز گرد-حل مشکل ترافیک در روزهای برفی و بارانی hamid_shahrsaz 0 1,017 ۱۳۹۲-۱۱-۱۷، ۰۳:۵۴ عصر
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  بحث در مورد:تاثیر فرهنگ و رفتارهای قومی در ساخت شهرها aramo 14 6,704 ۱۳۹۲-۱۰-۲۶، ۱۰:۱۴ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  نظرات و حرف های شما در مورد "جهانی سازی و جهانی شدن" 0RKIDEH 8 5,981 ۱۳۹۲-۱۰-۲۶، ۱۰:۱۳ عصر
  بحث جدی در مورد آرمانشهر میریاما 14 7,421 ۱۳۹۲-۱۰-۲۶، ۱۰:۱۲ عصر
  بحث راجع به توسعه پایدار- مفهومی دل انگیز و در عین حال مناقشه برانگیز امير سويزي 12 5,461 ۱۳۹۲-۱۰-۱۸، ۰۴:۳۶ صبح
آخرین ارسال: wimifire

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان