امتیاز موضوع:
  • 7 رأی - میانگین امتیازات: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کنکور طراحی شهری داری بیاااااا اینجااااااااااا سریع
(۱۳۹۳-۷-۱۶، ۰۵:۴۷ عصر)h@bn@m$ نوشته است: خوب حالا سوالام از مهندس ریحانه عزیز
خانم مهندس این کتاب زیبایی شناسی خیلی زیاده ....چه طور باید خوندش ؟؟؟
بعدم این خلاصه ها که شما قرار میدی تو سایت مثلا از معماری معاصر غرب قبادیان.....خیلی خلاصه  خلاصس و به نظرتون کم نیست ؟؟؟؟

:) سلام
خلاصه اسمش همراشه
اگه فکر میکنید خوندن این خلاصه ها شما رو از خوندن منابع اصلی بی نیاز میکنه باید بگم متاسفم اینطور نیست
این خلاصه ها فقط یادآوری میکنه که چه نکاتی از نظر یه فرد متفاوت با شما مهم بوده
و البته شما باید در کنار اینا خلاصه های خودتون رو داشته باشید
خواهر گلم
برای کنکور تلاش نیازه
شما باید همه چیزایی رو که وقت میکنید بخونید.
حتی اگه 10 نفر یه کتابو خلاصه کرده باشن ممکنه هرکدوم دید متفاوتی داشته باشن پس هرچیز مفیدی که در دسترستون بود و از دست ندین
درباره زیبایی شناسی هم از حجمش نترسید
اول که خیلی از مطالبش عکسه
دوم که خیلی شیرینه
سوم اینکه مطالب مهمش در منابع دیگه تکرار میشه
ولی حتما کامل بخونیدش
با دقت اما بدون وسواس
بعد به خلاصه ای که گذاشتم رجوع کنید
و در آخر نگران نباشید و لبخند بزنید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۳-۷-۱۶، ۰۵:۵۱ عصر)h@bn@m$ نوشته است: یه خواهش دیگه از مهندس ریحانه ...
میشه خلاصه هایی که برا کنکور خودتون خوندید رو اگه دارید رو سایت آپ کنید...ولو اینکه برا خریدن باشه....
اگه از زمان کنکورتون چیزی دارید امکانش بود برا ما بذارید...ممنون میشم

دوست عزیزم من تمام سعیمو میکنم که اطلاعاتم رو بی دریغ در اختیار شما قرار بدم و اصلا دوست ندارم ارزش کارمو با پولی کردنش از بین ببرم
تمام خلاصه هایی که هفتگی روی سایت می ذارم  تماما خلاصه های شخصی خودمن
مخصوصا مباحث عمومی که فصل به فصل تمام منابع رو خوندم ، جمع بندی کردم و خلاصه نویسی کردم
من با همین خلاصه ها مباحث رو که درس نسبتا سختی هست تو کنکور امسال 76 درصد زدم اما متاسفانه دوستان جدی نمیگیرن و منتظر چیزای عجیب غریبن!

پاسخ
 سپاس شده توسط rizemize_ph
(۱۳۹۳-۷-۱۷، ۱۲:۲۷ صبح)ریحانه نوشته است:
(۱۳۹۳-۷-۱۶، ۰۵:۵۱ عصر)h@bn@m$ نوشته است: یه خواهش دیگه از مهندس ریحانه ...
میشه خلاصه هایی که برا کنکور خودتون خوندید رو اگه دارید رو سایت آپ کنید...ولو اینکه برا خریدن باشه....
اگه از زمان کنکورتون چیزی دارید امکانش بود برا ما بذارید...ممنون میشم

دوست عزیزم من تمام سعیمو میکنم که اطلاعاتم رو بی دریغ در اختیار شما قرار بدم و اصلا دوست ندارم ارزش کارمو با پولی کردنش از بین ببرم
تمام خلاصه هایی که هفتگی روی سایت می ذارم  تماما خلاصه های شخصی خودمن
مخصوصا مباحث عمومی که فصل به فصل تمام منابع رو خوندم ، جمع بندی کردم و خلاصه نویسی کردم
من با همین خلاصه ها مباحث رو که درس نسبتا سختی هست تو کنکور امسال 76 درصد زدم اما متاسفانه دوستان جدی نمیگیرن و منتظر چیزای عجیب غریبن!

ممنون مهندس ریحانه....آهان پس این خلاصه هایی که میذارید رو سایت از خودتونه...من فکر کردم از جای دیگه  هست شاید...پس اگه اینجوریه که خیلی عالیه...ممنون.....البته من که هنوز نخوندمشون اما خوب هر چی باشه دست رنج شماس و حتما مفید وخوبه
آخرین ارسال های من :

یه وقتایی باید بد باشی تا بعضیا بفهمن خوب بودنت وظیفه نیس...
پاسخ
سلام.ببخشید این کتاب پورمحمد رضا چه کتابی هست؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۳-۷-۱۷، ۱۱:۰۵ صبح)a.n. نوشته است: سلام.ببخشید این کتاب پورمحمد رضا چه کتابی هست؟
    سلام دوست عزیز ..این یه جزوه کامل هست از درس تاریخ و مباحث به صورت جداگانه که توی پکیجی که همین سایت برای کنکور مرحله اول طراحی شهری گذاشته هست......میتونید برای خرید پکیج به این لینک برید و تمام منابعی که توی پکیج هست رو خودتون ببینید
    http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...1#pid76221

پاسخ
    دوستان چند روز پیش با یکی از استادام صحبت میکردیم....بهم گفت که دیگه الان از کتابای جدید سوال میدن ...دیگه مثل شار تا شهر خیلی اهمیتی نداره.....مثلا برای تاریخ کتابای جدید مثل پاکزاد رو بخون....کلا نظرش با کتابای جدید بود...حالا نمیدونم رو چه حسابی......

پاسخ
    این هم از قسمتی دیگر از مذاکرات بنده با مهندس قلانی

سلام خواهش میکنم مهندس
    خوشحالم که حداقل یک نفر از شماها یک نظر درباره جزوات داد تبریک میگم بهتون که دارید این جزوات رو میخونید مطمئن باشید که ضرر نمیکنید چون این جزوات جواب خودشون رو دادن واز بقیه دوستان که این جزوات رو تهیه کردن هم درخواست میکنم بیان نظراتشون چه خوب چه بد رو اعلام کنند تا حداقل بتونیم بهتون کمک بیشتری کنیم تا در مسیر درستی از خوندن ارشد باشید.......خوب بریم سراغ سوالات خانم مهندس شبنم.....مباحث و تاریخ رو طبق همون چیزهایی که توپست قبل گفتم ادامه بدید افرین خوب جلو اومدیدولی درباره درس مبانی و تحلیل اگه بخواین صادقانه باهاتون باشم تعداد کمی از کتابها رو مطالعه کردید ولی اشکال نداره مطمئن باشید که میتونید برسید و تموم کنید به شرطی که سرعت و میزان خوندنتون رو با تمرین بالا ببرید ببینید دوستان تعداد کتابهای اصلی این درس زیاد هست و به نسبت مباحث و تاریخ وقت گیرتر هست پس به نسبت حجمش براش وقت بزارید...شما کتابهای مهمی مثل مبانی نظری پاکزاد و مبانی نظری معاصر بحرینی رو پیش رو دارید پس بیشتر تلاش کنید.....اینکه اصرار دارم کتاب بخونید برای این هست که یکسری سوالات در کنکور هست که شمارو به رتبه های بسیارخوب نزدیک میکنه جزوات عالی هستن ولی کسی که بخواد زیر 10 بیاره باید کامل بخونه.........درباره کتاب زیبایی شناسی این نکته هستش که قرار نیست شما اسم تمامی معماران و ....را حفظ کنید حجم کتاب زیاده اگه بخواین حفظ کردنی جلو برید نمیشه موفق بود سعی کنید مفهوم کلی هر فصل رو بگیرید اگه متوجه نمیشید که کجا اهمیت داره برید یه سر به جزوه ها قسمت زیبایی شناسی بزنید متوجه میشید که چطور باید خوند ولی گیر ندید وسریع تر برخورد کنید وقت طلا هست من این کتاب رو با روزی یک فصل خوندن تموم کردم پس ببینید میشه و کار محال نیست........در ضمن بچه ها من باهاتون الان صادق باشم بهتراز این هست که سر جلسه با مشکل مواجه بشیدپس به جای اینکه استرس بگیرید سعی کنید مفهوم گفتار من یا هر مشاور دیگه رو متوجه بشید وباخودتون تو خوندن رو راست باشید.......درباره درس زبان کار خوبی کردید افرین همینجور ادامه بده کتابهای پردازش کتابهای خوبی هستن سعی کن متن های عمومی و تخصصی به همراه لغت رو کارکنید.........برای تست که انقدر روش تاکید دارم شما باید روزی نیم ساعت تا یک ساعت رو به تست اختصاص بدید و در ماه های اخر به 5 تا6 ساعت برسونید چون خودم این کاررا انجام دادم و نتیجه گرفتم میگم اصلا مهم نیست شما توچه مرحله از خوندن هستید شما شروع به تست زدن کنیدوبه این حرفها که حجم اطلاعات ما کم هست نداشته باشید........بقیه دوستان هم از اوضاع واحوال خودشون خبربدن تا حداقل در اثر رقابت باهم به نتیجه مطلوب خودتون برسید اینکه ساکت هستید زیاد جالب به نظر نمیرسه سعی کنید با هم در ارتباط باشید.........برای درس مباحث هم یادتون نره کتاب طرح ها و برنامه های بهزادفر تا اخر فصل دوم رو مطالعه کنید به درد میخوره...........منتظر گزارشات شما هستیم دوستای عزیزم موفق و پاینده باشید
    زهره قلانی

پاسخ
    منابع از طرف مهندس قلانی معرفی شدند

منابع اصلی درس مباني نظري معماري و تحليل فضاي شهري وارجاع به پکیج

اصول و روش هاي طراحي شهري و فضا هاي مسكوني / مهندس توسلي
    آفرينش مراكز شهري سرزنده/ دكتر بهزادفر
    زيبا شناسي در معماري/ گروتر
    طراحي فضای شهري 1 و 2/ مهندس توسلي
    طراحي شهري معاصر/ دكتر بحريني(خیلی خیلی مهم است سعی کنیدزودترمنابع پیش زمینه روبخونیدوبه سراغ این کتاب برید منبع پیش زمینه مثلا کتاب معماری معاصرغرب قبادیان،کتاب زیبایی شناسی گروتر،کتاب مبانی نظری پاکزاد هستن)  
    فرآيند طراحي شهري/ دكتر بحريني
    قواعد و معيار هاي طراحي فضا هاي شهري / مهندس توسلي
    كند و كاوي در تعريف طراحي شهري / دكتر گلكار
    مباني نظري و فرآيند طراحي شهري/ دكتر پاكزاد
    محيط هاي پاسخده / بنتلي و همكاران
    معماري معاصر غرب/ قباديان
    مكان هاي عمومي/ كرمونا
    مقاله مولفه هاي سازنده كيفيت طراحي شهري/ دكتر گلكار
    طراحی شهری به سوی شکل پایدارتر شهر/ براند فري، هيلدر /دکتربحرینی(فقط بخش اول خوانده شود نیازی به قسمت مطالعات موردی نیست)
    هويت شهر تهران / دكتر بهزادفر(فقط70صفحه اول خونده بشه از بقیه صفحات سریع عبورکنید)
    تحليل فضاهاي شهري / دكتر بحريني(فقط50صفحه اول خونده بشه)
    افرینش مکان پایدار،گلکار( نیازبه خواندن همه قسمتهای این کتاب نیست فقط یکسری از بخشهابایدخوانده شود،این کتاب مجموعه چندمقاله دیگر(مقاله مولفه هاي سازنده كيفيت طراحي شهري و كند و كاوي در تعريف طراحي شهري )از گلکارهست که در صورت خوندن اون مقالات که کارسختی هم نیست میتوان این کتاب رواز لیست خواندی ها حذف کرد،پس به خودتون استرس این کتاب روواردنکنیدباچندتامقاله هم قابل حل است.
    درادامه خوندن کتابها خلاصه هرکتاب که درپکیج قرارداده شده رو شروع به خوندن کنیددراین صورت اصلا نیازی به خلاصه نویسی نیست وشمامیتونیدخلاصه های افراددیگه که درپکیج هست رو برای خودتون شخصی کنید ومطالب مهم از نظرخودتون رو بهش اضافه کنید.

پاسخ
    معرفی شده از طرف مهندس زهره رتبه 10

منابع اصلی تاريخ شهر و شهر سازي ايران وجهان

از شار تا شهر /دكتر حبيبي
    برنامه ريزي شهري در ايران / دهاقاني
    تاريخ شهر و شهر نشيني جهان/ دكتر پاكزاد(این کتاب رو به طوکامل بخونید خیلی اسون و راحت خونده میشه و هردوره ای که درکتاب تاریخ موریس میخونیدبیاین ادامه رواز تاریخ پاکزادبخونیدو به مطالب موریس پیوست کنید اینجوریه جزوه کاملااز هردوره دارید)
     تاريخ شهر و شهر نشيني در ايران تا قاجار / دكتر پاكزاد(کتاب 500صفحه ای سنگینی است بیخودوقتتونا سراین کتاب نزارید درعوض کتاب طراحی شهری معاصربحرینی رو درست وحسابی بخونیداین کتاب ارزش چندبارخونده شدن روداره......همچنین کتاب تاریخ سلطان زاده رو به عنوان جایگزین این کتاب بخونیدوازکتاب تاریخ ایران پاکزادفقط قسمت اخرشا بخونیددرهمین حدکافی است)
    تاريخ شكل شهر/  موريس(خیلی مهم هست ولی نه تمام قسمتهاش کافی است که تاانتهای رنسانس رو بخونیدو ازاخرهم پیوست هارو مطالعه کنید خیلی از قسمتهاش مهم نیست پس بادیدکنکوری بخونید)  
    سير انديشه هاي 1 و 2/ دكتر پاكزاد(حجم کتابهازیاداست ازجزوات داخل پکیج استفاده کنیدو یاهرجزوه ای که مناسب باشدولی نه هرجزوه ای مثلاجزوه سیراندیشه های خانه شهرسازان زیادکامل نیست ودر ضمن زمانتان راصرف کتاب های این چنین سنگینی نکنیددرجزوات سعی شده تمام نکات اورده شوددر صورتی که دوست داشتیدکتاب رو درکنارجزوه قرار بدهیدوهرنکته ای که به نظرتون درباره اون شخصیت توجزوه نبوده رو در اون جزوه وارد کنیدویا میتونید برای هرشخصیت فیش برداری کنید البته در کاغذهای آ5 یاکوچکتر و فقط نکات مهم هرشخصیت رو توش بنویسید من خودم این کاررو انجام دادم البته برای کتاب سیراندیشه های 3 چون وقت کم اوردم این کارانکردم و صرفااز جزوه خوندم این مسیله یه کارشخصی هست ببینیدباچه روشی راحت ترتوذهنتون میمونه)
    سير انديشه هاي 3 / دكتر پاكزاد(کتاب بسیارسنگین ترو طراحی شهری تراز2کتاب دیگه توصیه نمیکنم ازکتاب بخونیدمثل 2 کتاب بالا باهاش رفتارکنید)
    شهر و شهرنشيني در ايران/ سلطان زاده(قبلا توضیح دادم)
    شهرسازي معاصر، از نخستين سرچشمه ها تا منشور آتن/استروفسكي،لادن اعتضادي(من مطالعه نکردمش ولی همون سیراندیشه 1 هست ولی به نظرم مطالعش کنیدمن سیراندیشه 1 روازروکتاب خوندم)
    طراحي شهر ها / بيكن(حتمابخونید)

پاسخ
    از قول مهندس زهره رتبه 10 

منابع اصلی مباحث عمومي شهرسازي به ترتیب الویت

بخش تعاريف
    1-جزوه پورمحمدرضا
    2- بخش چهارم كتاب مباني برنامه ريزي شهري/ دكتر شيعه
    3- تراكم در شهرسازي/ دكتر عزيزي ،صفحه 13 تا 93
     4- زير ساخت هاي شهري / دكتر بهزاد فر(خلاصه خوانده شود)
    5- تحليلي بر ويژگي هاي برنامه ريزي شهري در ايران/ مشهدي زاده دهاقاني
    6- با شهر و منطقه در ايران/ دكتر شيعه

منابع طرح هاي توسعه شهري
    1-[font=Times New Roman]  [/font]جزوه پورمحمدرضا
    2-[font=Times New Roman]  [/font]جزوه خانه شهرسازان
    3-[font=Times New Roman]  [/font]جلد5سبز شهرداری ها
    4-[font=Times New Roman]  [/font]شيوه هاي تحقق طرح هاي توسعه شهري در ايران
    5-[font=Times New Roman]  [/font]طرح ها و برنامه هاي شهرسازي/ دكتر بهزاد فر
    6-[font=Times New Roman]  [/font]اصلاح نظام مديريت توسعه شهري در ايران با رويكرد راهبردي

قوانين و مقررات شهري و شهرسازي
    مقررات شهرسازي و معماري و طرحهاي توسعه و عمران / دبيرخانه شوراي عالي(مهم مهم مهم به همراه جزوه داخل پکیج خوانده شود)

مراجع شهر و شهرسازي
    3-[font=Times New Roman]  [/font]مراجع کتاب جنگجو
    4-[font=Times New Roman]  [/font]کتاب سبز شهرداری ها جلد5
    5-[font=Times New Roman]  [/font]کتاب شیوه های تحقق طرح های توسعه شهری جلددوم
    6-[font=Times New Roman]  [/font]کتاب مصوبات شورای عالی قسمت مربوط به طرح ها و مراجع

منابع شهر هاي جديد
    1-[font=Times New Roman]  [/font]جزوه پورمحمدرضا(نکات خانه شهرسازان و کتاب شورای عالی قسمت شهرهای جدیددراین جزوه آمده درصورت علاقه میتوانیدجزوه خانه شهرسازان و کتاب مصوبات را روخوانی نمایید)
    3-[font=Times New Roman]  [/font]جنگجو(صفحات 610تا627)
    4-[font=Times New Roman]  [/font]برنامه ريزي شهر هاي جديد/ دكتر زياري
    5-تحليلي بر ويژگي هاي برنامه ريزي شهري در ايران/  مشهدي زاده دهاقاني(صفحات418 تا545)

آمار و جمعيت
    نتايج سرشماري عمومي نفوس و مسكن، مركز آمار ايران
    پي گيري تقسيمات جديد شهري در ايران

مديريت شهري در ايران

جلد 11 سبز شهرداري ها

نظريات ساخت و توسعه شهر
    بخش سوم كتاب مقدمه اي بر مباني برنامه ريزي شهري/ اسماعيل شيعه

منابع حمل و نقل شهري
    2-[font=Times New Roman]  [/font]جلد3شهرداری ها
    3-[font=Times New Roman]  [/font]شبكه ارتباطي در طراحي شهري/ دكتر قريب
    4-[font=Times New Roman]  [/font]جزوه خانه شهرسازان(روخوانی شود)

منابع مسكن و مسكن مهر
    1-[font=Times New Roman]  [/font]مقاله تحليلي بر جايگاه و دگرگوني شاخص هاي مسكن شهري در ايران/ دكتر عزيزي
    2-[font=Times New Roman]  [/font]مقاله جايگاه شاخص هاي مسكن در فرآيند برنامه ريزي مسكن/ دكتر عزيزي
    3-[font=Times New Roman]  [/font]جزوه پورمحمدرضا(درواقع نکات تکمیلی دومقاله دکترعزیزی میباشد)
    4-[font=Times New Roman]  [/font]کتاب برنامه ریزی مسکن دکترپورمحمدی،دانشگاه تبریز(منبع تکمیلی میباشدونیاز به مطالعه نیست)
    5-[font=Times New Roman]  [/font]فصل برنامه ریزی مسکن کتاب تکنیک های برنامه ریزی(منبع تکمیلی میباشدونیاز به مطالعه نیست)
    6-[font=Times New Roman]  [/font]جزوه خانه شهرسازان(سریع خوانده شودچون تکرار مطالب قبلی است وصرفاجهت مرور توصیه میشود)
    7-[font=Times New Roman]  [/font]مقالات پیرامون مسكن مهر

منابع مرمت شهری
    2-[font=Times New Roman]  [/font]کتاب مرمت شهری،حبیبی،صفحات4و5- 9تا13- 15تا23
    3-[font=Times New Roman]  [/font]جلدچهارم کتاب سبز بخش پیوست،صفحات105تا124
    4-[font=Times New Roman]  [/font]خانه شهرسازان،85تا90 (سریع خوانه شود)

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 18,144 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
    آخرین ارسال: mamamama
      چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,331 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
    آخرین ارسال: mtr6510
      سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,363 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,315 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
      دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,196 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,551 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
    آخرین ارسال: shivashf
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,745 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: udesigner
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,626 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
    آخرین ارسال: payam_km
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,655 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: rikhtehgaran
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,605 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان