امتیاز موضوع:
  • 15 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین فایلهای ویژه مرحله دوم جمع آوری شده از ایران شهرساز
(۱۳۹۳-۳-۶، ۰۸:۵۰ عصر)Monir90 نوشته است:
(۱۳۹۳-۲-۳۰، ۱۱:۳۶ عصر)AliReza نوشته است: 13-نکات رتبه 3 کنکور
توضیحاتی مختصر در مورد آزمون مرحله دوم-قسمت 1
یکی از اعضای سایت در مورد سرانه های استاندارد و نحوه تشخیص معبر اصلی شهر سوالاتی داشته اند که بهتر دیدم که کلی جواب بدم که اگر کسی هم در این زمینه مشکلی داره بتونه استفاده بکنه:
توضیحش زیاده ولی سعی می کنم مختصر بگم:
در مورد سرانه ها:
کتابهای مختلفی سرانه های استاندارد رو پیشنهاد دادند که من چکیده اش رو می نویسم:
سرانه های پیشنهادی :
1- مسکونی: در شهرهای بزرگ حداقل 20 متر مربع در شهرهای کوچک حداکثر 50 متر مربع (سعی کنید بین حداقل و حداکثر باشد و اگر سرانه ی وضع موجود شما خیلی پایین تر از سرانه معیار بود میانگین حداقل و سرانه موجود رو پیشنهاد بدین یعنی اگر وض موجود 10 متر مربع بود شما مثلا 15 متر مربع رو پیشنهاد بدین)
2- فضای سبز : 7-12 متر مربع
3-آموزشی :3-5 متر مربع
4- ورزشی: 1-2 مترمربع
5- تجاری :2-4 مترمربع
6- درمانی :1.25-1.75
7- فرهنگی:0.5-0.75
8- مذهبی:0.3-0.5
9- تاسیسات و تجهیزات شهری: 1-2
10- حمل و نقل و انبار : 0.5-1.5
البته باید این توضیحو بدم که این سرانه ها برای شهر است و اگر محدوده برنامه ریزی شما یک ناحیه بود به طور مثال ، این سرانه ها تفوات خواهد کرد . شما به این نسبت می توانید سرانه ها رو بین تقسیمات کالبدی شهر تقسیم کنید:
1- شهر 40 درصد
2- ناحیه 30 درصد
3- محله 30 درصد
مثال : در مورد سرانه فضای سبز : اگر کلا 12 متر مربع سرانه داشته باشیم برای ناحیه سرانه پیشنهادی ما 3.6 مترمربع خواهد بود.

و اما در مورد نحوه تشخیص معبر اصلی شهر:
1- کاربری های اطراف معابر هرچی بیشتر باشد آن معبر به سمت اصلی بودن در سطح شهر میل می کند.
2 - البته موقعیت کلی قرار گیری معبر در سطح شهر هم مهم است که هر چه به مرکز هندسی شهر نزدیک تر باشد می تواندبه شرط قرارگیری مراکز اصلی شهری در مجاورت معبر به عناوان خیابان اصلی شهر شناخته شود.

امیدوارم تونسته باشم مشکلتون رو حل کنم.

سلام و خسته نباشید.
یه سوال داشتم. توو اون قسمت که گفته شهر 40٪ یعنی چی؟مگه این سرانه ها برای شهر نیس؟؟؟؟

12 رو در 0.3 (30 درصد واسه ناحیه)ضرب کردن تو مثالشون......... که شده 3.6.....

آخرین ارسال های من :
پاسخ
مشارکت دوستان...
آخرین ارسال های من :

پاسخ
دوستان یه فایل خیلی خوب، مختصر و مفید درباره رشد هوشمند

فایل‌(های) پیوست شده
.rar   1391125225953727.rar (اندازه: 568.31 KB / تعداد دفعات دریافت: 397)

پاسخ
 سپاس شده توسط 22shadi ، najme ، Brightness ، atelieahjam ، archiman
دوستان شما واسه مبحث طرح های توسعه شهری چه مقالاتی رو مطالعه کردین ... ممنون میشم اگه به اشتراک بذارین .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
اینم اسکیس های ebrahimmilan2012 ، رتبه 41 کنکور 1392
تقدیم به دوستان .....
http://www.iranuplod.ir/uploads/iranshah...%87-41.rar

پاسخ
 سپاس شده توسط تیلور ، atelieahjam
(۱۳۹۳-۳-۱۱، ۰۲:۳۰ عصر)najme نوشته است: دوستان شما واسه مبحث طرح های توسعه شهری چه مقالاتی رو مطالعه کردین ... ممنون میشم اگه به اشتراک بذارین .

تو صفحه های قبلی همین تاپیک یه سری فایل گذاشته شده... مثل اون فایل روند طرحهای راهبردی ساختاری و یه فایل های دیگه ای هم هست تحت عنوان طرح های شهری تو همین سایت و سایت های دیگه سرچ کنید تحت عنوان طرحهای شهری موضوع زیاده

پاسخ
نجمه جان این فایل طرحهای شهری که فکر کنم قبلا از همین سایت دانلود کردم...... حجمش زیاده ولی کلیاتش خوبه... اون قسمت های تاریخیشم فکر نکنم نیاز باشه زیاد بخونیم

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   مجموعه طرح های شهری.pdf (اندازه: 3.77 MB / تعداد دفعات دریافت: 123)

پاسخ
 سپاس شده توسط najme ، maryam taban ، atelieahjam ، archiman
فراموش نکنید این تا پیک را
مشارکت

پاسخ
امیدواریم این تاپیک مورد استفاده شما داوطلبین قرار گرفته باشد

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness ، E.Y.I ، atelieahjam
وای نمیدونم با چه زبونی تشکر کنم، کار بزرگی کردین خدا خیرتون بده
فقط اجرتون با خدا و جز آرزوی سلامتی و سربلندی، چیز دیگری ندارم
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  iranshahrsaz.com_36805063693235141396.jpg]

پس هرگز نگو هرگز....
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مجموعه ای از قوانین مهم شورای عالی شهرسازی و معماری ایران کنکور ارشد و دکتری شهرسازی alireza 1 17,665 ۱۳۹۶-۹-۵، ۰۵:۰۵ عصر
آخرین ارسال: milad93
  دانلود سوالات كنكورمرحله دوم ارشد برنامه ریزی شهری سراسری 96 alireza 0 1,082 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۷:۰۰ عصر
آخرین ارسال: alireza
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 1 1,897 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۱۲:۰۸ صبح
آخرین ارسال: gholamirayan
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 96 alireza 0 1,549 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 0 1,446 ۱۳۹۶-۳-۱۶، ۰۶:۰۳ عصر
  سوالات سراسری ارشد برنامه ریزی شهری از سال 84 تا 95 به همراه پاسخنامه alireza 0 990 ۱۳۹۶-۱-۲۷، ۱۱:۲۱ عصر
  اصطلاحات کتاب تاریخ شهر و شهرنشینی در ایران ( حسین سلطانزاده ؛ اسامی قدیم شهرها ) alireza 0 1,026 ۱۳۹۵-۸-۱۵، ۱۲:۴۳ صبح
  شهرنشینی در امریکا (چند نکته ی ساده از کتاب تاریخ شکل شهر) alireza 0 1,006 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۲۳ صبح
  چکیده ای از شهرسازی در دوران صفویه alireza 0 809 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۲۲ صبح
  پایتخت های ایران از دوره ماد تا معاصر alireza 0 807 ۱۳۹۵-۸-۷، ۰۲:۱۹ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان