امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 1.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برای اولین بار مشاوره زبان ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری در ایران شهرساز
(۱۳۹۲-۷-۳۰، ۰۸:۴۸ عصر)ایلیا نوشته است: سلام
لازم دیدم از راهنمایی های بسیار کاربردی شما تشکر بکنم. بسیاری از دوستانی که در هریک از این سه قسمت ( لغات، گرامر و ریدینگ) موفق تونستن عمل بکنن، خیلی از این مواردی که فرمودید رو اجرا کردند و نتیجه گرفتن.
سوالی که یکی از اعضا در پیام خصوصی کرده بود این بود که ایشون در پاسخ دادن به ریدینگ ها خوب هستند، یعنی درک مطلب بالایی دارند ولی دایره لغاتشون پایینه! و گرامر هم اصلا نمیزنن
یعنی کلا طرف 15 سوال اول نمیرن و از 15 سوال دوم، تقریبا بین 25 تا 35 درصد رو میتونن جواب بدن.
شما پیشنهادتون چی هست؟
و همچنین در قسمت گرامر میشه یه مقداری بیشتر توضیح بدید و اینکه کدوم بخش هاش بیشتر کارایی داره؟
کتابی مثل Grammer in use رو چطور میبینید؟ یا کتاب گرامر تافل که به فارسی هم ترجمه شده؟

سلام اولا خواهش می کنم و نیاز به تشکر نیست. تا جایی که بتونم و بلد باشم به سوالات پاسخ می دم. خودمم دوست دارم اگر جایی ایراد داشت و اشتباه بود، بهم بگین تا منم از شما دوستان یاد بگیرم.در مورد ریدینگ، اگر این دوستمون می تونن خوب سوالاتش رو پاسخ بدن به این معناست که گرامر رو هم بلد هستن. چون در ریدینگ علاوه بر درک مطلب با استفاده از ساختار جمله، مراجع، ضمایر مفعولی و فاعلی، حروف ربط هم پایه ساز و ... می شه راحت سوالات رو پاسخ داد. پس ایشون حتما گرامر رو خوب بلد هستن که ریدینگ رو جواب می دن پس ترسی از جواب دادن به سوالات cloze test هم نداشته باشن. چون اصولا این سوالات آسون تر از ریدینگ هستند.در مورد لغات! برای دنیا و آخرت شما (این اصطلاح یکی از اساتید من هست که فک می کنم همیشه به جا بود[تصویر:  1.gif]) یعنی نه فقط الان که برای کنکور می خونین بلکه برای بعد از قبولی در ارشد و حتی دکتری هم به دردتون می خوره. پس قضیه لغات رو جدی جدی جدی بگیرید. پس از همین الان شروع کنید. در مورد گرامر هم همونطور که گفتم بیشتر سوال از ضمایر مفعولی و فاعلی که به کدوم مرجع برمیگرده، حروف اضافه، جمله واره های توصیفی، حروف ربط هم پایه ساز و ... میاد. که همه اینا جزوه گرامر های پایه ای در زبان انگلیسی هستند و اکثرا در دوران دبیرستان تدربس شده. که به نظر من برای گرامر خیلی پایه همین کتاب فرزام و یک کتاب هم دیدم که کتاب"زبان عمومی کارشناسی ارشد" آرمان اشراقی هستش. گرچه این کتاب برای زشته های مدیریت هست اما فصل اولش که راجع به گرامره خیلی خوب و خلاصه توضیح داده شده، که می تونید از اون هم استفاده کنید.در مورد کتاب " Grammar in Use " هم باید بگم که کتاب خوبی هست. کتاب "English Grammar"که چاپ خود همین دیکشنری لانگمت هست هم کتاب خوبیه. کتاب" grammar for high school student "هم خوبه. اما همه اینا برای کسی خوبه که زبان رو خوب بلد باشن. چون همش به زبان اصلی چاپ شده.ترجمه کتاب گرامر تافل رو هم من به شخصه ندیدم اما اگر همه قواعد و گرامرها رو داره کتاب خوبی خواهد بود.
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، m.marziye ، alireza ، mina91 ، Brightness ، century21 ، 1374taraneh ، 1374taraneh

پیام‌های داخل این موضوع
RE: برای اولین بار مشاوره زبان ارشد برنامه ریزی و طراحی شهری در ایران شهرساز - توسط **urban designer - ۱۳۹۲-۸-۱، ۰۳:۳۵ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خبر ویژه دانلود رایگان بیش از 400 پایان نامه ایران شهرساز فقط تا 17 آبان 93 alireza 4 2,895 ۱۳۹۵-۱-۲۹، ۰۱:۱۶ صبح
آخرین ارسال: alireza
  عدم امکان ویرایش به دلایل زیر از 7 اسفند 94 در ایران شهرساز alireza 3 1,328 ۱۳۹۴-۱۲-۲۴، ۱۱:۴۹ عصر
  عذرخواهی مدیریت سایت ایران شهرساز alireza 41 15,917 ۱۳۹۴-۱۲-۱۴، ۰۴:۵۹ صبح
  تشکر از مشاوران مرحله اول در تابستان 94 و 9 ماه دانلود نامحدود تا 7 اسفند برای آنها alireza 0 662 ۱۳۹۴-۱۲-۷، ۰۲:۲۳ عصر
  اطلاعیه فعالیت مجدد در سایت با همکاری شما و کنکوری های عزیز از شنبه 10 بهمن 94 بعد از مدتی alireza 1 981 ۱۳۹۴-۱۱-۱۰، ۰۸:۳۲ عصر
  درباره بازار کار رشته طراحی شهری و برنامه ریزی چه می دانید s1s2s3 7 10,177 ۱۳۹۴-۷-۲۳، ۰۳:۰۳ عصر
آخرین ارسال: فاطمه 1993
  شروع ثبت نام مشاوره حضوری و غیرحضوری دکترای شهرسازی برای نخستین بار و با متد جدید alireza 0 1,271 ۱۳۹۴-۷-۱۹، ۰۲:۳۱ عصر
  شروع ثبت نام 12 مرحله آزمون های آنلاین رایگان ایران شهرساز در سال 93 برای کنکور 94 alireza 25 21,918 ۱۳۹۴-۷-۱۹، ۱۲:۱۰ عصر
  ایران شهرساز در بین 1000 سایت برتر کشور==>>رنکینگ سایت ایران شهرساز در ایران ودنیا alireza 87 28,434 ۱۳۹۴-۵-۹، ۱۱:۴۵ صبح
  جستجو در ایران شهرساز با موتور گوگل+آموزش تصویری alireza 0 1,385 ۱۳۹۴-۵-۴، ۱۲:۰۶ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان