امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
18 سوال>داغ داغ>>گرایش طراحی شهری>>مشاهده سوال و جواب کنکور 93 -همین الان کلیک کنید
خواهشا سوالات تحلیل و مبانی هم بزارید که بررسی کنیم
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
دوستان من تو کتاب تاریخ معماری و شهرسازی انتشارات ارشد که ..... خوندم که محله سنگلج پهلوی دوم تخریب شده (تصویر کتاب ام برای دانلود گذاشتم) آیا درسته یا خیر؟!!!!!

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :

پاسخ
(۱۳۹۲-۱۱-۲۴، ۱۱:۰۸ عصر)kasrak نوشته است: خواهشا سوالات تحلیل و مبانی هم بزارید که بررسی کنیم
سلام دانلود دفترچه سوالات با لینک مستقیم:
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.p...n=lastpost
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly.
(۱۳۹۲-۱۱-۲۵، ۰۲:۳۲ صبح)happy.star نوشته است: دوستان من تو کتاب تاریخ معماری و شهرسازی انتشارات ارشد که ..... خوندم که محله سنگلج پهلوی دوم تخریب شده (تصویر کتاب ام برای دانلود گذاشتم) آیا درسته یا خیر؟!!!!!
2 جور میشه تحلیل کرد و به 2 گزینه متفاوت رسید:

1-این جور که کتاب شار تا شهر حبیبی نوشته کل این محله در زمان رضاشاه برای ساخت بورس تخریب شده
2-ولی اگه یه سرچ تو اینترنت بزنید مشخص میشه این محله در اواخر قاجار و دوران پهلوی اول متروک و مخروبه میشه و در نهایت در سال 1329 کل ساختمان های باقی مانده تخریب میشن و به جای اون پارک شهر ساخته میشه

اگر طراح سوالش رو از کتاب حبیبی باشه قطعا گزینه یک
در غیر این صورت گزینه 2

نظر خودم:
برای ساخت سازمان بورس نیاز به تاسیسات و سوله های بزرگ نیست که کل یک محله باید برای اون خراب کنن
حتما ساختمان بورس تو حافظ رو دیدید همچین ساختمان بزرگی هم نیست اساسا همه جای دنیا هم همین طور هست شما وسعت پارک شهر رو مقایسه کنید با ساختمان بورس خودتون متوجه میشید پس سخن دکتر حبیبی غیر منطقی است و گزینه 2 معقولتر به نظر میرسه!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط godonly.
با سلام
دانلود پاسخ تشریحی زبان عمومی ارشد گرایش طراحی شهری سال 93 به پیوست است.

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   Zaban-5sh-S-Ans.pdf (اندازه: 496.44 KB / تعداد دفعات دریافت: 134)

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mohsen_a43 ، a.rahmani?
سلام ببخشید دوست عزیز کتاب ارشد منبع و کتاب رفرنس حساب نمیشه این که پر واضحه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۱۱-۲۴، ۰۳:۳۴ عصر)kasrak نوشته است: وجه تشابه سبک تهران و اصفهان ساخت بناهای با شکوه عمومی و دولتی بوده

عصر شکوفایی صفویه کدوم پادشاه بود؟ ساه عباس اول یا شاه طهماسب اول؟

سلام وجه مشترک سبک تهران و اصفهان عدم مداخله در بافت کهن درسته.... نه شکل گیری بناهای عمومی و دولتی..
عصر شکوفایی صفویه هم شاه عباس درسته

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط vision
    (۱۳۹۲-۱۱-۲۵، ۰۲:۳۲ صبح)happy.star نوشته است: دوستان من تو کتاب تاریخ معماری و شهرسازی انتشارات ارشد که ..... خوندم که محله سنگلج پهلوی دوم تخریب شده (تصویر کتاب ام برای دانلود گذاشتم) آیا درسته یا خیر؟!!!!!

na too pahlavie avval kharab shod too pahlavie 2om shod parke shahr

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      (۱۳۹۲-۱۱-۲۶، ۰۵:۴۶ عصر)sajjad21 نوشته است: سلام ببخشید دوست عزیز کتاب ارشد منبع و کتاب رفرنس حساب نمیشه این که پر واضحه
      بله واضحه که کتاب رفرنس نمیشه ...!!! اما مسلما باید مطالب توش درست باشه.........!

پاسخ
      عزیزانم ضمن یادآوری اینکه فردا کلید میاد

دیدم سر این دوتا سوال بحثه گفتم رفع ابهام کنم در مورد وجه مشترک دو سبکبه صفحه 34 کتاب شارتا شهر مراجعه کنید وسط صفحه دقیقا گقته عدم مداخله در بافت کهن

سوال تخریب محله سنگلج صفحه 100 کتاب هویت شهر خط آخر .جواب پهلوی اول
      :)

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط mohseni ، mahfa90 ، godonly.

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 18,024 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
        آخرین ارسال: mamamama
          چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,272 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
        آخرین ارسال: mtr6510
          سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,351 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
        آخرین ارسال: alireza
          سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,299 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
          دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,169 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,523 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
        آخرین ارسال: shivashf
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,718 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
        آخرین ارسال: udesigner
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,565 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
        آخرین ارسال: payam_km
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,603 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
        آخرین ارسال: rikhtehgaran
          مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,583 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
        آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان