امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امتیازات: 2.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین نرم افزارها در شهرسازی را نام ببرید
ممنون از همگی اطلاعات خوبی بود.
یک پیشنهاد :
هر کس این نرم افزارهایی که در موردشون صحبت شده رو داره لطف کنه و برای دانلود هم قرار بده.
آخرین ارسال های من :

بزرگی تو به اندازه ی بزرگی هدف توست .:shy:
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، ایلیا
بسیاری از نرم افزارهای شهرسازی در واقع مربوط به مدل سازی هستند، من که دنبال خیلیاشون بودم اما زیر 100 دلار در سال 87 پیداشون نکردم، دیگه بیخیالش شدم
اما بیشتر از نرم افزار به دنبال دونستن باشین، به قول استاد ما که بهترین استاد زمینه:heart: میگه شما مگه تکنسینید که همش دنبال نرم افزار افتادید؟!
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
حرف شما درست ولی خوبه ما به عنوان یک شهرساز از این نرم افزارها سر دربیاریم و حداقل یکبار دیده باشیمشون.

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
حرف شما هم منطقیه

پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما
با نظر دوستان موافقم فقط یادگیری صرف نرم افزارها کمکی در فهم بسیاری از موضوعات شهرسازی نمی کنه باید در کنارش مطالعه زیاد داشت تا با کمک این نرم افزارها بهترین راه حل ها رو پیدا کرد

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط پریسیما
همین الان یک خبر جالب در مورد یک نرم افزار خوندم به نام community viz

یک سیستم نرم افزاری در آمریکا موفق به طراحی برنامه پیچیده ای شدند که رویاهای مهندسان عمران و شهرسازی را به واقعیت تبدیل می کند . این برنامه که community viz نام دارد توسط گروه اورتون فمیلی طراحی شده است.
برنامه مذکور به کاربران امکان می دهد که کلیه بخش های مختلف شهر خود را دیجیتالی کرده و با ایجاد تغییر در بخش های مختلف شهر، آثار ناشی از آن را مشاهده کنند.
یک مهندس عمران می گوید: این برنامه تحول و کمک فوق العاده بزرگی در کار ما ایجاد کرده است، چرا که برای مثال امروزه به خصوص موردی همچون وضعیت ترافیک و نحوه ایجاد تغییرات لازم در بخش های شهر از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نیاز به مطالعات و بررسی های زیادی داشت.
برنامه مذکور با وارد کردن تصاویر بخش های مختلف یک شهر و تلفیق آن با گرافیک اقدام به ساخت تصاویر سه بعدی (3d) از ساختمان ها، کوچه ها و خیابان های شهر می کند.
لذا زمانی که شهر بازسازی شد این برنامه به کاربر می تواند نشان دهد که حتی ایجاد اشتغال در یک بخش از شهر و یا جابه جایی برخی از مکان های پر رفت و آمد به نقاط دیگر چه تاثیری بر شهر خواهد گذاشت . نرم افزار community viz همچنین قادر به تهیه سیاست های شهرسازی نیز هست.

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، .Utopia
Various PSS have been developed to date with diverse approach, application and scope
Wadbos and WEAP (Water Evaluation And Planning) are example of specific-purpose
PSS. Wadbos is designed for a specific area, the Wadden sea region while WEAP is
specific in terms of the object being planned. Many more PSS are designed as general
purpose such as What If?, CommunityViz, INDEX, and UrbanSim. There are still many
examples of PSS available from research institutions and commercial sectors. These
four PSS share some common characteristics such as their characteristic as a desktop
based system. UrbanSim is the only system that is based on an open source platform,
previously developed using Java and then Phyton language. The other three are
extensions for ArcGIS. Customization is available for What if?, INDEX and UrbanS
Users’ collaboration is facilitated by What if? and INDEX. The visualization aspect of
CommunityViz is better than others. It can produce 3D visualization and export the
result into SketchUp and KML formats for viewing in Google Earth. CommunityViz
and INDEX are more directed for small area (large scale) spatial planning, while
WhatIf? And UrbanSim are more for large area (medium to small scale) policy
panning

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      رویکردهای شهرسازی meysam.mansourirazi 3 2,031 ۱۳۹۴-۲-۲۲، ۰۷:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: حسنیه هزاره
      تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
    آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
      رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,464 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,758 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
      تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,321 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
    آخرین ارسال: s.t
      لحظات زیبا را از پنجره خانه تان شهرسازانه و مهندسی ثبت کنید و جایزه بزرگ را ببرید reza1366 4 2,414 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۱۲:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: زمردیان
      نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
    آخرین ارسال: atelieahjam
      نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,161 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
      مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,689 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
      بدلیل انتقال سایت امشب مسابقه ویژه ایران شهرساز در ساعت 10 برگزار نمی شود alireza 1 1,442 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۱۱:۵۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان