امتیاز موضوع:
  • 86 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه خبر خوب برای ارشد های غیر مرتبط شهرسازی نیای از دست دادی خبر را!!!!
(۱۳۹۱-۱-۲، ۰۴:۰۰ عصر)hamed66 نوشته است: حالا یکی مثل من که ارشدم معماریه باز راه داره چون معماری و طراحی شهری حداقل در طراحی به هم نزدیکن.ولی من موندم کسی که جغرافیا خونده و هیچ طراحی نداشته چه طور میشه با یه ارشد بشه طراح؟
من از هنرستان شروع کردم.2 سال هنرستان+2سال کاردانی+2سال کارشناسی=حداقل 6 ساله که با طراحی آشنایی داریم ما

عزیزم کاشکی یه چیز دیگه می گفتی خبر رو چند باره مرور کن بعد بیا نظر بده
اولا گفتن مهر اشتغال در حیطه طراحی رو فقط به کارشناسان طراحی میدن
ثانیا کنکور ارشد طراحی که به همین سادگیا نیس که شما میگن
سوما که لابد شما مشکل داشتین که این همه وقت با طراحی آشنایین و می ترسین که یه لیسانس جغرافیا بیاد طراح بشه
فقط غیر ممکن غیر ممکن است

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا
    مشکل که یکی دوتا نیست بیشتر دوستانی که در رشته های مرتبط با شهر کار می کنند توی کار خودشون خبره هستند متأسفانه مشکلات آموزشی در همه رشته ها وجود دارد مشکل اصلی مسئله اشتغال بچه های شهرسازی می باشد به نظر من مشکل ورود افراد غیر متخصص به جای شهرسازان در سازمان های مرتبط با شهرسازی است که حق افراد شایسته را ضایع می کنند وگرنه ورود یک عده دیگر از رشته های دیگر به شهرسازی مشکلات کمتری برای این رشته دارد

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا
    این بحث که کاملا منطقیه و شکی در اون نیست، یه نیگا به شهرداران مملکت عزیزمون بندازید و البته روسای مسکن نیز! به عمق فاجعه پی می برید.
    هیچ کس با ورود غیر مرتبط ها در مقطع ارشد مشکلی نداره(البته اولویت با مرتبط هاست) اما چیزی که به چشم میخوره، عدم برنامه ریزی درست وزارت علوم برای ارتقای سریع این دانشجوهای غیر مرتبطه که واقعا ضرر میزنه و اونارو خوب با فضا آشنا نمیکنه و همین مشکلات زیادی رو به وجود میاره
    آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
    پاسخ
    (۱۳۹۱-۱-۲، ۰۴:۳۹ عصر)yousef7 نوشته است:
    (۱۳۹۱-۱-۲، ۰۴:۰۰ عصر)hamed66 نوشته است: حالا یکی مثل من که ارشدم معماریه باز راه داره چون معماری و طراحی شهری حداقل در طراحی به هم نزدیکن.ولی من موندم کسی که جغرافیا خونده و هیچ طراحی نداشته چه طور میشه با یه ارشد بشه طراح؟
    من از هنرستان شروع کردم.2 سال هنرستان+2سال کاردانی+2سال کارشناسی=حداقل 6 ساله که با طراحی آشنایی داریم ما

عزیزم کاشکی یه چیز دیگه می گفتی خبر رو چند باره مرور کن بعد بیا نظر بده
    اولا گفتن مهر اشتغال در حیطه طراحی رو فقط به کارشناسان طراحی میدن
    ثانیا کنکور ارشد طراحی که به همین سادگیا نیس که شما میگن
    سوما که لابد شما مشکل داشتین که این همه وقت با طراحی آشنایین و می ترسین که یه لیسانس جغرافیا بیاد طراح بشه
    فقط غیر ممکن غیر ممکن است
    بله درسته با عرض پوزش خبر رو به درستی نخوندم چون آشنا نبودم.
    مسلما اگه اون لیسانس جغرافیا دستشو قوی کنه میتونه به بچه های معماری برسه اما در کل قطعا یک معمار طراحی خیلی قوی تری از یک جغرافیا داره.حالا اینو نزارید به حساب کل کل.این چیزیه که هست ولی با تلاش میشه هرکاری کرد.و البته قبلش علاقه شرطه.همون چیزی که منو از کارشناسی معماری به ارشد طراحی شهری میکشونه

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا
    جدا خیلی عجیبه. من یادم نمیاد در طی 7 ترمی که از تحصیلم گذشته خبر خوبی در مورد شهرسازی شنیده باشم حتی یه بار. یه خبر که نشون بده شهرسازان متخصص اند ندیدیم. واقعا حقارت زیاد دیدیم
    ما شهرسازا تو این 4 سال بیدارخوابی پروژه کارکردن مساوی میشیم با کسانی که حالا به هر طریقی تو کنکور بالا میان . ای کاش این ابهامات وجود نمی داشت و دلیل هر تصمیمی مشخص می بود.با وجود این شهرسازی رو دوست دارم و به اینده همه شهرسازان خلاق امیدوار
    آخرین ارسال های من :

يك روز رسد ، شادي به اندازه ي كوه

يك روز رسد ، غمي به اندازه ي  دشت

افسانه زندگي چنين است عزيز

در سايه كوه بايد از دشت گذشت
    پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا
    واسه من خیلی عجیبه که شماها رو یه مهر اینقد حساس شدین...... ملاک آگاهی و اطلاعات که مهر نیست......... این تو کشور که چیز عجیبی نیس خیلی از رشته های دیگه هم هستن که با خوندن ارشدش می تونید مهرش رو بگیرید..... به نظرم به جا کلیک کردن رو مهر بشینیم اطلاعات و مهارت های خودمون رو بالا ببریم..... مطمئن باشید با یه مهر تنها ( در صورتی که مهارت و اطلاعات لازم رو نداشته باشیم) به جایی نمی رسیم........ ولی بدون مهر ( با داشتن اطلاعات و مهارت های لازم) می تونیم به جایگاهی که شایسته اش هستیم برسیم.
    آخرین ارسال های من :

خدایا:
    مرا ببخش ،  
    به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
    و خانه تو نبود....!!!!
    63
    پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia ، alireza ، 8700113 ، ایلیا
    نخیر اصلا اینطور نیستش. دوستمون راست میگه اصلا این رشته تخصصی نیست واسه همینه که هرکی از راه میرسه میاد و شهرسازی میخونه. تا حالا شده کسی از رشته اقتصاد مدیریت آمار فیزیک کشاورزی منابع طبیعی جاعه شناسی و ..... بیاد و عمران بخونه برق مکانیک بخونه واقعا خفت باره این رشته که یه چیزی نداره که ما بتونیم پزش رو بدیم که دیگران(مردم عادی) نمی دونند.
    :@

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط 8700113 ، ایلیا
    (۱۳۹۱-۱-۲، ۰۶:۲۶ عصر)ساناز رحیمی نوشته است: نخیر اصلا اینطور نیستش. دوستمون راست میگه اصلا این رشته تخصصی نیست واسه همینه که هرکی از راه میرسه میاد و شهرسازی میخونه. تا حالا شده کسی از رشته اقتصاد مدیریت آمار فیزیک کشاورزی منابع طبیعی جاعه شناسی و ..... بیاد و عمران بخونه برق مکانیک بخونه واقعا خفت باره این رشته که یه چیزی نداره که ما بتونیم پزش رو بدیم که دیگران(مردم عادی) نمی دونند.

من دیدم که از رشته های دیگه مثلا ریاضی یا حتی کشاورزی -آب اومدن و عمران خوندن....مسلما این افراد که ارشد رو رشته ای جز رشته خودشون انتخاب می کنن باید چند برابر دیگران زحمت بکشن تا اینکه حرفی برای گفتن داشته باشن....... البته من خودم به شخصه خیلی از دانشگاه های آزادو قبول ندارم ولی برای کسی که دولتی رشته ای به جز رشته خودش قبول شده واقعا ارزش قایلم( این نشون دهنده تلاش و پشتکارش هست)
    به نظرم چیز ترسناکی وجود نداره یه رقابت سالمه اگه تلاش کنی نتیجه میگیری........ من به شانسم هیچ اعتقادی ندارم ............اگه کسی با 20 روز خوندن بشه رتبه 20 بازم واسم عجیب نیس حتما زحمت کشیده و مزد زحمتشو دیده:blush: من به عدالت خدا ایمان دارم

پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia ، 8700113 ، ایلیا ، mehdime007
    (۱۳۹۱-۱-۲، ۰۶:۲۶ عصر)ساناز رحیمی نوشته است: نخیر اصلا اینطور نیستش. دوستمون راست میگه اصلا این رشته تخصصی نیست واسه همینه که هرکی از راه میرسه میاد و شهرسازی میخونه. تا حالا شده کسی از رشته اقتصاد مدیریت آمار فیزیک کشاورزی منابع طبیعی جاعه شناسی و ..... بیاد و عمران بخونه برق مکانیک بخونه واقعا خفت باره این رشته که یه چیزی نداره که ما بتونیم پزش رو بدیم که دیگران(مردم عادی) نمی دونند.

وقتی که فکر کنید که رشته شهرسازی و گرایش هاش چیزی برای پز دادن نداره !!!!!!!!! فقط یه مساله رو نشون میده که با عرض شرمندگی و عذرخواهی فروان مجبورم که بگم ، اون این مساله است که شما در رشته شهرسازی و گرایش های اون دچار ضعف علمی شدیدی هستید !
    در ضمن کسی که مهارت کافی و لازم رو در رشته ای بدست بیاره حتما حاصل و نتیجه زحمتشو میبینه. چرا ؟ بخاطر اینکه دیگه قرون وسطی یا زمان های عقبتر که گلادیاتورها بودن که نیستش که ! هرکی بزنه طرفو داغون کنه و بجنگه تا پیروز بشه ! الان مسابقه و رقابت در تفکر و دانشه پس هرکسی از هر رشته ای بیاد خوش اومد فقط بار علمی بالایی داشته باشه که بتونه خدمتی بکنه و مفید باشه همین . وگرنه کسی که از رشته غیرمرتبط بیاد و اینقدر مطالعه کرده باشه که سطح علمیش از من و شما بالاتر باشه چرا اجازه ندیم که ادامه تحصیل بده یا شاغل بشه؟ هرکسی استعدادی داره که ذره ذره کشف میشه . من خودم دارم کم کم متوجه میشم که به رشته پزشکی علاقه مندم :D
    آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا ، FaTyJo0oN ، mehdime007 ، 8700113
    (۱۳۹۱-۱-۲، ۰۶:۳۵ عصر)fatyjo0on نوشته است:

من دیدم که از رشته های دیگه مثلا ریاضی یا حتی کشاورزی -آب اومدن و عمران خوندن....مسلما این افراد که ارشد رو رشته ای جز رشته خودشون انتخاب می کنن باید چند برابر دیگران زحمت بکشن تا اینکه حرفی برای گفتن داشته باشن....... البته من خودم به شخصه خیلی از دانشگاه های آزادو قبول ندارم ولی برای کسی که دولتی رشته ای به جز رشته خودش قبول شده واقعا ارزش قایلم( این نشون دهنده تلاش و پشتکارش هست)
    به نظرم چیز ترسناکی وجود نداره یه رقابت سالمه اگه تلاش کنی نتیجه میگیری........ من به شانسم هیچ اعتقادی ندارم ............اگه کسی با 20 روز خوندن بشه رتبه 20 بازم واسم عجیب نیس حتما زحمت کشیده و مزد زحمتشو دیده:blush: من به عدالت خدا ایمان دارم
    چه نظرات جالبی مطرح شده:D
    من یه سوال مطرح میکنم، دوست دارم روش دقت بشه:
    چه درصدی از شرکت کننده ها از رشته هایی به جز برق میرن که تو این رشته ادامه تحصیل در ارشد بدن؟ حالا این درصد تو امتحان ارشد شهرسازی چقدر میشه!؟
    آیا این تفاوت به این دلیل نیست که کنکور برق بسیار تخصصی هست اما شهرسازی اینطور نیست!؟
    ایا این باعث نمیشه که غیر مرتبط ها اصلا دور و بر برق نرن اما واسه شهرسازی همه باهم بیان!؟
    نگاه کنید، بیایید دو مطلب رو از هم مجزا کنیم، یکی بحث کنکور و یکی شرکت غیر مرتبط ها
    در بحث غیر مرتبط ها به نظر میرسه در مقطع ارشد مشکل خاصی نباشه، چون با تلاش میشه تا حدی این عقب موندگی رو جبران کرد(در مقطع دکتری بسیار خنده داره، برای هر رشته ای که میخواد باشه)
    اما بحث مهم کنکور هست! چرا سطح سوالات باید طوری باشه که یه نفر با یه ماه درس خوندن به این راحتی هرجا قبول بشه؟!؟ مثلا چرا همش از یک سری کتابهای ثابت و قدیمی سوال مطرح میشه در حالی که از نظریات جدید، رویدادهای جدید شهر ایران و جهان خبر خاصی نیست!؟(خیلی کمتر از حد انتظاره)
    البته یکی دو ساله بهتر شده، مخصوصا از وقتی که دو مرحله ای شده، به شرط اصلاح ضرایب اون ها و به نظر میرسه که ضریب4 برای مرحله دوم برنامه ریزی کم باشه( در حالی که درس واقعا عمومی تاریخ! ضریبش 2 هست!!)
    این قطعا برای همه رشته ها ثابت هست و باید کنکور ارشد هر رشته ای(تاکید میکنم، هر رشته ای) اونقدر سخت باشه که افردا علاقه مند غیر مرتبط، باید واقعا وقت بذارن و با فضای اون رشته آشنا بشن، حالا اون رشته هرچی میخواد باشه
    چه ادبیات، چه برق، چه...
    در آخر هم اضافه میکنم که ما هم به عدالت خدا شک نداریم، بلکه کارهایی که از سوی بندگان خدا سر میزنه گاهی اوقات به دور از عدالته و این با اون تفاوت داره به بزرگی فاصله زمین تا آسمون:cool:

پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia ، FaTyJo0oN ، Saeedm ، mehdime007 ، 8700113

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      رویکردهای شهرسازی meysam.mansourirazi 3 2,032 ۱۳۹۴-۲-۲۲، ۰۷:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: حسنیه هزاره
      تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
    آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
      "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,763 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      لحظات زیبا را از پنجره خانه تان شهرسازانه و مهندسی ثبت کنید و جایزه بزرگ را ببرید reza1366 4 2,416 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۱۲:۰۶ صبح
    آخرین ارسال: زمردیان
      نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
    آخرین ارسال: atelieahjam
      نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,163 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
      اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,352 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
      مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,689 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
      از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,319 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
      مسابقه بزرگ ایرانشهرساز اکنون با جوایز ارزنده برای نخستین بار URBAN 98 79 15,569 ۱۳۹۲-۴-۳۱، ۰۳:۲۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان