امتیاز موضوع:
  • 86 رأی - میانگین امتیازات: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یه خبر خوب برای ارشد های غیر مرتبط شهرسازی نیای از دست دادی خبر را!!!!
(۱۳۹۰-۹-۲۵، ۰۶:۰۳ عصر)afagh haydariyan نوشته است: [quote='parasto_gh' pid='12660' dateline='1324045100']
دیوار از دیوار بچه های شهرسازی کوتاهتر پیدا نکردن. کم جغرافیاها به جای ما رفتن سر کار که حالا اینم اضافه شد
واقعاً سوال دارم از خدمتتون، 32 واحدی که توی ارشد پاس می‏کنیم، به اندازه 144 واحد لیسانس آدم رو با سواد می‏کنه؟
نه هیچ کس با 32 واحد مهندس نمیشه. این یعنی بی برنامه گی، یعنی دخالت یه عده تو کاری که نه تخصصشو دارن نه سوادشو.
مگه ما به جای یه جامعه شناس، یا جغرافیدان می‏ریم سر کار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعاً متأسفم که ارشد شهرسازی اینقدر باید ساده برگزار بشه که از هر رشته ای بتونن توش شرکت کنن.
کم شهرسازیه کشور ما خرابه، اینکارارو هم بکنن....

به نظرمن شهرسازی یه علم میان رشته ای و فقط به یه قشرخاص تعلق نداره گاهی یه جامعه شناس یا یه جغرافیدان یا...ایده های رو تو ذهنشون درباره ی شهر وشهروند دارن که شاید هیچ وقت به ذهن یه شهرساز نرسه چون شهریعنی انسان،یعنی جایی که با وجود انسان نمود پیدا میکنه یه جغرافیدان یا جامعه شناس وقتی که می تونه کنکور به این سختی رو پشت سر بذاره یعنی توانای تحلیل مسائل شهرسازی رو به دست آورده،اگر بچه های شهرسازی از این موضوع خیلی ناراحتن میتونن تو کنکور از این قشرجلوبزنن و نذارن اونا وارد عرصه ی خصوصیشون بشن ولی مطمئن باشید تا وقتیکه ما آدما همه چی رو واسه خودمون بخوایم و فقط فکر کنیم که قشر خاصی علامه ی دهرند وبقیه هیچ شهرهای ما لنگ میزنن. مگه شهرسازا تاحالا چه گلی به سر شهرا زدن که بچه های دیگه نمیتونن بزنن
میتونید نظرتونو راجب خاص نبودن رشته شهرسازی و تعلق نداشتنش به یه قشر بگید اما حق توهین به بچه های شهرسازیو ندارید مگه چندساله این رشته اومده که میگید چه گلی بسرمون زدن؟!بعدم مگه فقط شهرسازیه که مشکل داره؟ینی رشته های دیگه بی نقصن و تو ایران کاملن؟!!!
نکته دیگه اینکه شما شهرو میگید از یه قشر ساخته نشده ولی ما شهرسازاییم که باید با علمی که بدست میاریم این شهرو بسازیم نه هرکی یه ساز خاص خودشو بزنه اخرم فالش داشته باشیم!!!!!!!!!!!!

ا
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، parasto_gh
ای روزگااااااااااااااااااااااااااااار واقعا دلم پره دلم خونه. مگه میشه آخه به همین سادگی مهر بدن. این ترم تو دانشگاه ما یه نفر با کارشناسی فیزیک ارشد برنامه ریزی قبول شده ولی باید یه سری واحد های کارشناس رو پاس کنه بعدش واحد های ارشد خودش رو و بعد..................... یعنی به همین راحتی میشه مهندس شهرساز شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس اون دانشجویی که 4 سال شهرسازی می خونه هیچی دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!! دیگه هرکی تو هر رشته ای قبول نمیشه میاد و شهرسازی می خونه.
و واقعا الان دارن این طرز فکر رو ایجاد می کنن که هر کی تو رشته ی خودش قبول نشد بیاد و برنامه ریزی بخونه؟!؟!؟!؟!؟!؟ تو دانشگاه ما یه تعدادی از بچه های منابع طبیعی می خوان برنامه ریزی شرکت کنن؟!؟!؟!!!!!!!!!!! حالا باز این خوبه. از رشته ادبیات امسال می خان برنامه ریزی شرکت کنن ،دانشگاه ما اینجوریه (کردستان) وای به حال جاهای دیگه
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط diamond ، ایلیا ، parasto_gh
(۱۳۹۰-۹-۲۶، ۰۱:۲۷ عصر)anahita.ta_lubiet_tu نوشته است:
(۱۳۹۰-۹-۲۵، ۰۶:۰۳ عصر)afagh haydariyan نوشته است: [quote='parasto_gh' pid='12660' dateline='1324045100']
دیوار از دیوار بچه های شهرسازی کوتاهتر پیدا نکردن. کم جغرافیاها به جای ما رفتن سر کار که حالا اینم اضافه شد
واقعاً سوال دارم از خدمتتون، 32 واحدی که توی ارشد پاس می‏کنیم، به اندازه 144 واحد لیسانس آدم رو با سواد می‏کنه؟
نه هیچ کس با 32 واحد مهندس نمیشه. این یعنی بی برنامه گی، یعنی دخالت یه عده تو کاری که نه تخصصشو دارن نه سوادشو.
مگه ما به جای یه جامعه شناس، یا جغرافیدان می‏ریم سر کار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعاً متأسفم که ارشد شهرسازی اینقدر باید ساده برگزار بشه که از هر رشته ای بتونن توش شرکت کنن.
کم شهرسازیه کشور ما خرابه، اینکارارو هم بکنن....

به نظرمن شهرسازی یه علم میان رشته ای و فقط به یه قشرخاص تعلق نداره گاهی یه جامعه شناس یا یه جغرافیدان یا...ایده های رو تو ذهنشون درباره ی شهر وشهروند دارن که شاید هیچ وقت به ذهن یه شهرساز نرسه چون شهریعنی انسان،یعنی جایی که با وجود انسان نمود پیدا میکنه یه جغرافیدان یا جامعه شناس وقتی که می تونه کنکور به این سختی رو پشت سر بذاره یعنی توانای تحلیل مسائل شهرسازی رو به دست آورده،اگر بچه های شهرسازی از این موضوع خیلی ناراحتن میتونن تو کنکور از این قشرجلوبزنن و نذارن اونا وارد عرصه ی خصوصیشون بشن ولی مطمئن باشید تا وقتیکه ما آدما همه چی رو واسه خودمون بخوایم و فقط فکر کنیم که قشر خاصی علامه ی دهرند وبقیه هیچ شهرهای ما لنگ میزنن. مگه شهرسازا تاحالا چه گلی به سر شهرا زدن که بچه های دیگه نمیتونن بزنن
میتونید نظرتونو راجب خاص نبودن رشته شهرسازی و تعلق نداشتنش به یه قشر بگید اما حق توهین به بچه های شهرسازیو ندارید مگه چندساله این رشته اومده که میگید چه گلی بسرمون زدن؟!بعدم مگه فقط شهرسازیه که مشکل داره؟ینی رشته های دیگه بی نقصن و تو ایران کاملن؟!!!
نکته دیگه اینکه شما شهرو میگید از یه قشر ساخته نشده ولی ما شهرسازاییم که باید با علمی که بدست میاریم این شهرو بسازیم نه هرکی یه ساز خاص خودشو بزنه اخرم فالش داشته باشیم!!!!!!!!!!!!

ا

اولا دوستان عزیز از هرگونه خشونت پرهیز کنید خواهشا ،الان که موقع جنگ های صلیبی نیست!؟!
کسی هم با انتقاد البته با حفظ احترام مشکلی نداره( یعنی نباید داشته باشه)
درکل یه نگرانی از طرف جامعه شهرسازی وجود داره که خب شما نظر بدید که آیا این غیر منطقیه یا نه؟ و آیا این موضوع اصلا جای نگرانی داره یا نه؟
با توجه به اینکه بسیاری از مباحث مربوط در کنکور نمیاد قاعدتا نیازی به مطالعه اونها از طرف دانشجویان غیر مرتبط احساس نمیشه به همین دلیل اگه پیگیری ها و تلاش های بیشتر این عزیزان برای جبران این کمبود نباشه اونوقت همون گلی که فرمودید قطعا به سر تمامی شهرها زده میشه!
اما آیا این تلاش و پیگیری وجود داره؟
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط diamond
من خشونت استفاده نکردم اما اجازه نمیدم خرابکاری آدمای بیتخصصی که قبلا باعث آبادانی شدن!!! باعث بشه که به شهرسازای امروز که فقط چندساله به بازار کار اومدن توهین بشه.اگه بی ادبی کردم عذر میخوام اما باید از حقمون دفاع کنم

پاسخ
 سپاس شده توسط dely_sh
خب این مطلبی که شما می فرمایید شامل بسیاری از شهرسازها هم میشه
مطلب مربوط به دانشجوهای غیر مرتبط رو گفتم اما حالا که یه جوالدوز به همسایه زدیم، بذارید یه سوزن هم به خودمون بزنیم!(دنیا برعکس شده)
آیاتمامی شهرسازها درست عمل کردن؟ آیا هیچکدوم از تصمیماتشون منشعب از منفعت های شخصی و مصالح سیاسی و کاری نبوده؟
خوبه که از هردوزاویه به موضوع نگاه بشه
درآخر هم اضافه کنم اون چیزی که باید از حقش دفاع بشه کل کشورمونه نه یه گروه خاص
مگه ما قرار حس ناسیونالیستی داشته باشیم؟ ( همون نژاد پرستی) هرکسی که میتونه برای ساختن گوشه ای از این مملکت بزرگ کمک کنه باید هممون با تمام وجود ازش استقبال کنیم نه اینکه ... !
البته این حسن نیت باید دوطرفه باشه و هردوطرف باید مراعات بکنند

پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd ، parasto_gh ، godonly.
درسته قبول دارم اما برامون زور داره که همه از هر رشته ای میتونن بیان رشته ما.

پاسخ
 سپاس شده توسط parasto_gh
(۱۳۹۰-۹-۲۶، ۰۳:۱۵ عصر)ایلیا نوشته است: خب این مطلبی که شما می فرمایید شامل بسیاری از شهرسازها هم میشه
مطلب مربوط به دانشجوهای غیر مرتبط رو گفتم اما حالا که یه جوالدوز به همسایه زدیم، بذارید یه سوزن هم به خودمون بزنیم!(دنیا برعکس شده)
آیاتمامی شهرسازها درست عمل کردن؟ آیا هیچکدوم از تصمیماتشون منشعب از منفعت های شخصی و مصالح سیاسی و کاری نبوده؟
خوبه که از هردوزاویه به موضوع نگاه بشه
درآخر هم اضافه کنم اون چیزی که باید از حقش دفاع بشه کل کشورمونه نه یه گروه خاص
مگه ما قرار حس ناسیونالیستی داشته باشیم؟ ( همون نژاد پرستی) هرکسی که میتونه برای ساختن گوشه ای از این مملکت بزرگ کمک کنه باید هممون با تمام وجود ازش استقبال کنیم نه اینکه ... !
البته این حسن نیت باید دوطرفه باشه و هردوطرف باید مراعات بکنند

مهندس excellent for you
آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
ممنون آناهیتای عزیز حداقل شما هم حرف دل منو زدید. شهرسازی یه آشفته بازاری شده، که هرکی واسه گرفتن ارشد میاد سراغ این رشته چون ریاضیش واسه بقیه رشته ها آسونه بقیه درساش هم حفظیه. من امیدوارم در آزمون عملی مسائلی لحاظ بشه که هرکسی نتونه وارد این رشته بشه.
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، diamond
بیاید دعا کنیم که اولا آزمون های ارشد هدفمند تر و جامع تر بشه تا کسانی که با گرایش غیر مرتبط می خوان بیان حداقل کلیتی از تمامی مباحث بدونن :angel:
دوما به جای اینکه به جون همدیگه بیفتیم! دست همدیگرو بگیریم و به هم کمک کنیم :heart:

پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd ، diamond
ان شاا...:blush:

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رویکردهای شهرسازی meysam.mansourirazi 3 2,048 ۱۳۹۴-۲-۲۲، ۰۷:۲۰ عصر
آخرین ارسال: حسنیه هزاره
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,765 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
آخرین ارسال: alireza
  لحظات زیبا را از پنجره خانه تان شهرسازانه و مهندسی ثبت کنید و جایزه بزرگ را ببرید reza1366 4 2,420 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۱۲:۰۶ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  نتیجه اولیه اولین دوره مسابقه عکس مشخص شد از بین 5 عکس برگزیده یکی را انتخاب کنید alireza 16 5,876 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۱۱:۴۰ صبح
آخرین ارسال: atelieahjam
  نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,175 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
  اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی ویژه فرصت 1 هفته زمردیان 27 8,359 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۱۶ صبح
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,700 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,324 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  مسابقه بزرگ ایرانشهرساز اکنون با جوایز ارزنده برای نخستین بار URBAN 98 79 15,593 ۱۳۹۲-۴-۳۱، ۰۳:۲۴ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان